Aktualności

swietoDrugi dzień Zielonych Świąt to tradycyjne Święto Ludowe, którego w tym roku mieliśmy zaszczyt być gospodarzami. Święto ma przypominać trud rolników, jaki wkładają w swoją codzienną pracę, ale również strajki chłopskie z 1937 r. Uroczystości rozpoczęły się Mszą Św., po której władze samorządowe z Panem Starostą Janem Pączkiem na czele, oraz przedstawiciel parlamentu – Pan Poseł na Sejm RP – Mieczysław Kasprzak złożyli kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym czyn ludowy sprzed 80 lat. Nasza szkoła również wzięła w tym udział. Po części oficjalnej, przyszedł czas część artystyczną – młodzież Zespołu Szkół zaprezentowała krótki program artystyczny, przypominający najważniejsze zwyczaje ludowe naszego regionu.

dziń1 czerwca świętowaliśmy Dzień Dziecka. Wzięliśmy udział w paradzie postaci bajkowych zorganizowanej przez GOK w Dubiecku. W tym dniu to właśnie nasi uczniowie przejęli klucze do bram Dubiecka. Jesteśmy szkołą fredrowską, dlatego były wśród nas osoby przebrane za Damy i Huzarów, nie zabrakło też innych postaci, tym razem bajkowych: Smerfów, Myszki Minnie, Czerwonego Kapturka i wielu innych. Nasi opiekunowie również stanęli na wysokości zadania, przebierając się za Pocahontas, babcię Czerwonego Kapturka czy też Kowboja. Zabawa była przednia!

warsztatyW dniu 26.04.2017 na warsztatach Zespołu Szkół im. A. Fredry w Nienadowej odbył się konkurs praktyczny w którym udział wzięło pięć drużyn reprezentujących klasy mające zajęcia praktyczne. Udział wzięli.

 

18556061 1053652821400947 7191136689328107360 nW dniach od 6 do 13 maja grupa naszej młodzieży uczestniczyła w ,, Tygodniu Europejskim " w ośrodku ekologicznym ,, Spohns Haus " w Gersheim w Niemczech. Uczniami opiekowały się Pani Dyrektor E.Głodowska oraz Pani K.Kiełbasa. Uczestnikami tej imprezy byli również uczniowie z Sanoka, grupa młodzieży z Ukrainy oraz młodzież z Niemiec. W ramach Tygodnia Europejskiego Uczestnicy wzięli udział w programie ,, Jaki ciężar tkwi z plecaku ekologicznym , kto ten ciężar musi nosić " oraz w wycieczce do Centrum Europejskiego im R_Szumana w Scy-Chazelles. Zorganizowano również wycieczkę do Metz we Francji. Miłe akcenty pobytu w Niemczech to także możliwość poznania nowych ludzi , wspólne ognisko , dyskoteka oraz szereg innych atrakcji. Wracaliśmy zmęczeni ale pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć.

funduszeLekcja o Funduszach Europejskich. 
Przedsiębiorczość.
Już po raz czwarty w Polsce Wschodniej odbywa się akcja edukacyjna pt. Lekcja o Funduszach Europejskich. Tym razem w przedsięwzięciu wzięli udział uczniowie naszej szkoły-kl I a, I b Technikum, oraz I i III ZSZ. Podczas 45- minutowych zajęć nasi uczniowie dowiedzieli się jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w biznes. Zajęcia zakończyły się konkursem i 3 osoby z każdej klasy otrzymają drobne upominki.