Start
Rok szkolny 2020/2021

coronawirus edu iconfinderNARZĘDZIA I ZASOBY EDUKACYJNE NA CZAS ZAMKNIĘCIA SZKÓŁ

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Przypominamy, że dwutygodniowa kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa nie jest czasem ferii, lecz należy ją wykorzystać na naukę. Pod poniższymi linkami można znaleźć informacje na temat narzędzi na czas zamknięcia szkół, platformę edukacyjną, a także serwis epodreczniki. Zapraszamy do zapoznania się z poniższymi informacjami:

Wykorzystajcie ten czas odpowiedzialnie i pamiętajcie o bezpieczeństwie swoim i swoich bliskich!

siatkówka chłopcówTURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ O PUCHAR DYREKTORA SZKOŁY - cz. 2

W czwartek 5 marca odbyła się druga część turnieju piłki siatkowej o Puchar Dyrektora Szkoły. Tym razem do zawodów stanęli chłopcy - uczniowie klas szkół podstawowych. W turnieju wzięły udział trzy drużyny: Szkoła Podstawowa w Babicach, Szkoła Podstawowa w Bachórcu oraz Szkoła Podstawowa w Nienadowej. Po zaciętej walce puchar wywalczyli i odebrali z rąk Pani Dyrektor uczniowie z Nienadowej, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie z Babic, a na miejscu trzecim - zawodnicy z Bachórca. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale i dyplomy. Młodym siatkarzom oraz ich trenerom serdecznie gratulujemy i zapraszamy na turniej w przyszłym roku!

konkurs matematycznyMIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

5 marca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs z matematyki. Konkurs miał na celu rozwijanie zdolności i zainteresowań matematycznych wśród uczniów. Zorganizowany został przez nauczycielki matematyki z naszej szkoły, Panie Beatę Skibę i Jolantę Szybiak. W konkursie udział wzięli uczniowie klas 8 z następujących szkół: Szkoła Podstawowa w Dubiecku, Nienadowej, Żohatyna i Przedmieścia Dubieckiego oraz 2 uczniów z naszej szkoły. Uczniowie mieli do rozwiązania arkusz złożony z zadań zamkniętych i otwartych, za które otrzymali 28 punktów. Najwięcej punktów uzyskali uczniowie ze szkoły z Przedmieścia Dubieckiego zajmując tym samym dwa pierwsze miejsca, a 3 miejsce zajęła uczennica ze szkoły podstawowej w Nienadowej. Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody, a pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa. Gratulujemy

konkurs języka ojczystegoKONKURS JĘZYKA OJCZYSTEGO

W związku z Międzynarodowym Dniem Języka Ojczystego przypadającym na 21 lutego, w naszej szkole został zorganizowany konkurs poprawności językowej. Do konkursu zgłosiło się sześć klas: IB, IIA, IIIA technikum hotelarstwa, IVA technikum obsługi tutystycznej i spedytor, IVB technikum pojazdów samochodowych i IC branżowej szkoły. Klasy reprezentowane były przez trzyosobowe zespoły uczniów. Uczestnicy odpowiadali na pytania z zakresu ortografii, składni, frazeologii i odmiany wyrazów pod czujnym okiem jury konkursu. Do rundy półfinałowej weszły 4 klasy: IIA, IIIA, IVA i IC, a na pytania finałowe odpowiadali reprezentanci klasy IIIA i IIA. Zwycięzcą konkursu z minimalną przewagą została klasa IIIA technikum hotelarstwa. Serdecznie gratulujemy! Pochwała za odwagę i zaprezentowanie umiejętności poprawnego posługiwania się językiem ojczystym należy się wszystkim uczestnikom konkursu!