Początek maja to dla każdego Polaka wyjątkowy czas. Święto pracy, Dzień Flagi i Poloni za granicą i wreszcie ukoronowanie tego okresu- rocznica uchwalenia Konstytucji majowej. Te trzy dni skupiają w sobie istotę polskości: pracowitość, przywiązanie do ziemi i barw ojczystych oraz umiłowanie wolności.
235 lat temu sytuacja Polski była bardzo trudna. Wewnętrzne konfliktu, walka o władzę, prywata i interwencja obcych mocarstw w wewnętrzne sprawy Polski doprowadziły do jej pierwszego rozbioru. Wydawało się, że nic już nie uratuje kraju. I właśnie wtedy, w najtrudniejszym momencie, nasi pradziadowie postanowili działać i zreformować upadające państwo. Konstytucja 3-go maja była innowacyjna, wyjątkowa i stała się fundamentem polskiej tożsamości w trudnych chwilach zaborów. Bądźmy dumni z dokonań naszych przodków, ale też uczmy się na ich błędach, aby nigdy nie powtórzyła się historia utraty własnego państwa.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach tego święta w Nienadowej.
