PROGRAM „Das PerLen Konzept” W NASZEJ SZKOLE

We wtorek 20 lutego 2024 r., w ramach programu ERASMUS + pt. „Das PerLen Konzept”, odbyły się w naszej Szkole warsztaty edukacyjne dla młodzieży, od dłuższego już czasu zaangażowanej w ten projekt. W dniu następnym, 21 lutego miały miejsce Targi Pracy, będące ostatnim etapem działań w ramach wyżej wspomnianego programu.

Podczas warsztatów, prowadzonych przez p. Dominika Bicka młodzież przygotowywała się do wejścia w niedalekiej przyszłości na rynek pracy. Uczniowie uczyli się, jak właściwie określić i zaprezentować potencjalnemu pracodawcy swoje umiejętności, pasje i talenty. Dokonując autoprezentacji, zwracali szczególną uwagę na pozytywne przedstawienie swojej osoby oraz atutów.

Wielka wartość koncepcji edukacyjnej PerLen uwidoczniła się w pełni w środę, podczas zorganizowanych w szkole Targów Pracy. Uczniowie spotkali się z lokalnymi przedsiębiorcami i przedstawicielami różnych profesji. Mieli okazję w praktyce przetestować wiedzę zdobytą na warsztatach, przeprowadzając rozmowy z pracodawcami. Wszyscy świetnie się zaprezentowali, a przy okazji dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy o wybranych przez siebie zawodach.

Warsztaty edukacyjne i Targi Pracy obserwowali zaproszeni w ramach programu ERASMUS+ nauczyciele z Niemiec i Litwy oraz licznie przybyli goście.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli zaszczycić swoją obecnością organizowane przez nas wydarzenie. Szczególne słowa wdzięczności kierujemy do firm i organizacji, które zaangażowały się w Targi Pracy. Są to: Komenda Miejska Policji w Przemyślu Komisariat Policji w Dubiecku Wojskowe Centrum Rekrutacji oddział zamiejscowy w Rzeszowie „Zamek Dubiecko” „Dworski Młyn” APSARA – studio fotografii Gabinet kosmetyczny „Larii” NTBeauty&Make GlamLook Fryzjer w Twoim domu SZiK Domel Motors FAZ Drivers Centrum Dystrybucji & Business Improvement Leader Southco Poland sp.z o.o Centrum Usług Dronowych

Mamy nadzieję, że wydarzenie środowe będzie początkiem współpracy z naszą Szkołą.